انواع روش های مربوط به طراحی سایت

اگر شما نیز مثل خیلی از افراد به اهمیت فضای دیجیتال برای تبلیغات پی برده اید و می خواهید از این فضا به صورت بهینه استفاده کنید، بهتر است قبل از اقدام برای طراحی سایت، انواع روشهای مربوط به طراحی سایت را مطالعه کنید، تا با توجه به نوع کسب و کار خود، بهترین نوع سایت و بهترین شرکت طراحی سایت را برای کسب و کارخود و افزایش درآمد خود انتخاب کنید.

خواندن این مقاله و انتخاب سایت مناسب با توجه به کارتان میتواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر درآمد شما تاثیرگزار باشد.

این مقاله به صورت کامل تمام اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب سایت مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی سایت به روش استاتیک (ثابت)

در این روش سایت طوری طراحی می شود که بعدا توسط مدیر سایت قابل تغییر نیست، حتی تغییرات جزیی. اگر سایت نیاز به هر گونه تغییر داشته باشد باید این کار را به شرکت طراحی کننده سایت سپرد. این روش یک سری مزایا و معایب دارد که به بررسی آن میپردازیم:

مزیت های روش استاتیک

۱) نیاز به زمان کمتری برای طراحی دارد.

۲) هزینه پایین تر، و برای بیش از ۵ صفحه مقرون به صرفه نیست. لازم به ذکر است شاید هزینه اولیه کمتری داشته باشد ولی هزینه نگهداری آن و آپدیت کردن آن بالاست.
عیب های روش استاتیک

حتما حتما برای ایجاد تغییرات در سایت نیاز به فرد وارد به این حرفه است و هر شخصی نمیتواند تغییراتی در سایت ایجاد کند و حتی آن را به روز رسانی کند و به شرکت طراح وابسته است.

که امروزه با توجه به سرعت رشد اینترنت و تنوع وب سایت ها و مهم تر از همه افزایش انتظار کابران و مشتری ها برای خدمات بهتر، سایتی که مدیر آن نتواند آن را به روز رسانی کند چندان معقول به نظر نمی رسد پس بهتر است سایتی طراحی شود که تمام نیازهای کاربرانش را فراهم نماید و اگر اینگونه باشد میتواند بین مردم برند شود و از گوگل نیز رتبه بالاتری بگیرد.

طراحی به شیوه استاتیک به دو نوع (اچ تی ام ال) و (فول فلش) انجام می شود. با تمام معایب و مزایای مربوط به روش استاتیک در حال حاضر این روش قابل استفاده نیست و طرفداران چندانی ندارد. مگر در موارد خاص، مثلا برای پرزنت در مقابل مدیران لود می شود و از لحاظ دیداری و جذابیت میتواند روی کیفیت پرزنت تاثیر گذار باشد.
طراحی سایت به روش داینامیک (پویا)

این روش که امروزه مورد پسند اکثر مدیران سایت است و طرفداران زیادی دارد با توجه به اینکه مشتری چه نیازی دارد و چه نوع کسب و کاری را می خواهد راه اندازی کند طراحی می شود.

نکته قابل توجه و تفاوت اصلی داینامیک و استاتیک در این است که در این روش مدیر سایت به راحتی می تواند از طریق پنل مدیریت محتوا هر گونه تغییراتی را بدون نیاز به دانش عمیق اعمال کند.

و همین مورد باعث محبوبیت آن می شود ولی طراحی آن نیاز به دانش بالا از طرف شرکت طراحی کننده سایت دارد.
مزیت های روش داینامیک

۱) تعداد صفحات نامحدود برخلاف روش استایتک.

۲) مدیر وب سایت در هر مکان و زمانی میتواند ان را به روز رسانی کند واطلاعات و محتوای آن را تغییر دهد.
عیب های روش داینامیک

۱) زمان بیشتر برای طراحی چون پیچیدگی خاص خود را دارد.

۲) هزینه بالاتر.

ولی با توجه به اینکه امروزه برای چذب مشتری باید وقت و هزینه صرف کرد، تا بتوان مشتری بیشتری را جذب محصولات و خدمات خود کنید و آن ها را با برند خود آشنا نمایید، این ۲ عیب محسوب نمی شوند، بلکه بهای جذب مشتری می باشد.

روش داینامیک که یک روش تعاملی است به دو روش استفاده می شود یکی روش استفاده کردن از کدهای باز است و دیگری اسفاده از (سی ام اس) های اختصاصی است.

در روش اول که امروزه بیشترین طرفداران را به خود اختصاص داده شامل (جوملا – وردپرس – دروبال و …) است. جوملا و وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتواست که برای راه اندازی وب سایت ها و وبلاگ ها مورد استفاده قرار می گیرد، و نیاز به دانش برنامه نویسی ندارد.

در حال حاضر در سراسر دنیا بیش از ۷۰ میلیون وب سایت با وردپرس راه اندازی شده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست